II Karkonoski Festiwal Światła - BAYOR-AUDIO Profesjonalna technika koncertowa: światło, dźwięk, scena, multimedia

    

II Karkonoski Festiwal Światła

Galeria » II Karkonoski Festiwal Światła

Zakończył się II. Karkonoski Festiwal Światła - największy w Polsce spektakl ze światłem w roli głównej!

 

       Od początku grudnia 2009 do 10. stycznia 2010 trwał II Karkonoski Festiwal Światła. To jedyna taka impreza w kraju, spektakl światła eventowego i architektonicznego, ognia, fajerwerków i laserów. W tym roku mieliśmy zaszczyt być partnerem technicznym tego wydarzenia, dostarczając oświetlenie i nagłośnienie. Do obsługi skierowane zostały m.in. naświetlacze Griven Kolorado, skanery ClayPaky, ruchome głowy Martin, kilka konsolet dmx w tym Pearl 2008 a przede wszystkim duże ilości oświetlenia w technologii led. Wykorzystano między innymi LedPary 64 i X'eos Pixelbary 252. Infrastruktura elektryczna również została dostarczona przez Bayor-Audio.

     

      Jeśli chodzi o nagłośnienie, w centralnym punkcie uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry, Cieplicach, ustawiona została scena główna na której zawisła mała linijka AC loud NY. Do sterowania użyto konsolet Digidesign D-Show Profile Mixrack oraz Yamaha 01V96VCM. Dźwięk w pobliskim parku do pokazów laserów i sztucznych ognii odtwarzany był za pomocą dużego systemu line-array, do którego sygnał dosłany został za pomocą systemu radiolinii mikrofalowych.

    

      Cała impreza, przy ciągle padającym śniegu i mrozie dochodzącym do minus 20 stopni odbyła się bez żadnych przeszkód, przy dużej frekwencji. Festiwal odwiedziło kilkanaście tysięcy osób.

     

 

     Festiwal to kolejne ważne wydarzenie w regionie, które realizowane było przez Bayor-Audio.

 

Fot.: Wojciech Jedynowicz i archiwum firmy.